Dřevěná fasáda je skvělým a oblíbeným typem obkladu (a nemusíte ji realizovat jen u dřevostaveb), která má výraznou estetickou funkci a navíc váš dům zateplí. Navrhneme, dodáme a zhotovíme vám fasády z kvalitního dřeva pro obytné domy, chalupy, sruby či komerční objekty. Objevte přitažlivý svět dřevěných fasád a jejich vynikající vlastnosti ještě dnes.

Chcete bydlet v originálním a pohodlném domě skandinávského stylu? Stačí si pořídit dřevěnou fasádu.

Dřevěné fasády nejsou vhodné jen pro staré vesnické chalupy a klasické roubenky, díky jejich vynikajícím vlastnostem je můžete použít v kombinaci prakticky s jakýmkoli materiálem. Rostoucí počet moderních cihlových a betonových novostaveb, které si jako materiál na fasádu volí právě dřevo, svědčí o současné popularitě této technologie. A není divu – dřevěné fasády jsou praktické, dlouhověké a vypadají opravdu dobře.

Základní rozdělení dřevěných fasád je na bezúdržbové a fasády vyžadující údržbu. Pokud budete mít fasádu z klasického smrku, je třeba ji jednou za pár let natřít ochranným nátěrem. Tuto drobnou nevýhodu vyvažují smrkové fasády nižší pořizovací cenou. Bezúdržbové fasády se zhotovují z kvalitnějšího a o něco nákladnějšího dřeva, typicky ze sibiřského modřínu.

Jaké výhody můžete od dřevěných fasád očekávat?

  • Dřevěné fasády vytvoří opravdu originální stavbu i z obyčejného domu.
  • Jsou praktické a velmi trvanlivé. Stačí se podívat na skandinávské domy, které vydrží i stovky let a velmi příjemně se v nich bydlí.
  • Často se využívají jako obklad pasivních domů, což svědčí o jejich vynikajících tepelných vlastnostech.
  • Dřevěné fasády jsou odvětrávané, takže představují bezpečné řešení pro zděné i dřevěné domy. Díky odvětrávání nehrozí domu ani při zvýšené vlhkosti prostředí plísně.

Terasy

Terasa je pokračováním obytného prostoru domu. Pořízením terasy můžete i na nevelkém pozemku u malého domku vytvořit velmi vzdušný a příjemný prostor na posezení, grilování či rodinný oběd během teplých dní. Při stavbě terasy je důležité zvážit použitý materiál, velikost terasy vzhledem k velikosti domu, její orientaci a zasazení do celkového architektonického konceptu.

Od našich teras můžete očekávat trvanlivost, individualitu a komfort.

Dřevěná podlaha teras je nenahraditelná jinými materiály– je velmi příjemná při chůzi, její barva, struktura a vůně je vždy jedinečná. Z terasových prken lze vytvořit u domu velmi různorodé prostory a nástavby, záleží na vkusu majitele domu. Navrhneme vám terasu z prvotřídního dřeva, která vám vydrží ještě dlouhá léta. Záleží také, v jak náročných povětrnostních podmínkách budete terasu využívat. Rádi vám doporučíme typ dřeva nejvhodnější pro vaše podmínky. Dřevěné exteriéry mohou časem získat lehkou patinu, takže vám poradíme, jak o vaši terasu správně pečovat, aby vám co nejdéle vydržela jako nová.

Navrhneme a postavíme vám dřevěnou terasu tak, abyste získali vaše vlastní místo k relaxaci i zábavě. Chcete mít dobrý výhled? Je pro vás důležitější klid, nebo chcete mít přehled o tom, co se děje kolem? Budou si na vaší zahraděhrát děti nebo plánujete pořádání zahradních slavností? Rádi vám pomůžeme vybudovat terasu tak, aby zcela splnila vaše očekávání a plány.

Používané střešní krytiny

Plechové Plechové Ruukki, Lindab
Betonové tašky Betonové Bramac, KM Beta
Pálené tašky Pálené Tondach
Vláknito-cementové Vláknito-cementové Cembrit, Eternit
Helpdesk A další podle přání klienta

Klempířské práce

  • Oplechování štítů, komínů, prostupů, okapních
  • Okapních systémů (z materiálů jako titanzinek, měď a další)

Ostatní služby a produkty

  • Střešní okna - Velux, Fakro, Prima Fenestra, Roto
  • Opláštění říms - Palubky, Cetris desky, OSB desky
  • Hromosvodové systémy

Reference

Realizujeme zakázky všech velikostí - od střech malých rodinných domů po rozsáhlé projekty zahrnující třeba i střechy na halách. Současně provádíme klempířské a další doplňkové práce, které se servisem střech souvisí.

Kalkulace projektu zdarma

Napište nám vaše představy o projektu a my vám zdarma vypracujeme kalkulaci.

Vyplňte formulář zde
Nebo rovnou volejte na 602 588 286