Dřevěné fasády, terasy

Dřevěná fasáda je skvělým a oblíbeným typem obkladu (a nemusíte ji realizovat jen u dřevostaveb), která má výraznou estetickou funkci a navíc váš dům zateplí. Navrhneme, dodáme a zhotovíme vám fasády z kvalitního dřeva pro obytné domy, chalupy, sruby či komerční objekty. Objevte přitažlivý svět dřevěných fasád a jejich vynikající vlastnosti ještě dnes.

Chcete bydlet v originálním a pohodlném domě skandinávského stylu? Stačí si pořídit dřevěnou fasádu.

Dřevěné fasády nejsou vhodné jen pro staré vesnické chalupy a klasické roubenky, díky jejich vynikajícím vlastnostem je můžete použít v kombinaci prakticky s jakýmkoli materiálem. Rostoucí počet moderních cihlových a betonových novostaveb, které si jako materiál na fasádu volí právě dřevo, svědčí o současné popularitě této technologie. A není divu – dřevěné fasády jsou praktické, dlouhověké a vypadají opravdu dobře. Základní rozdělení dřevěných fasád je na bezúdržbové a fasády vyžadující údržbu. Pokud budete mít fasádu z klasického smrku, je třeba ji jednou za pár let natřít ochranným nátěrem. Tuto drobnou nevýhodu vyvažují smrkové fasády nižší pořizovací cenou. Bezúdržbové fasády se zhotovují z kvalitnějšího a o něco nákladnějšího dřeva, typicky ze sibiřského modřínu.

Jaké výhody můžete od dřevěných fasád očekávat?

Dřevěné fasády vytvoří opravdu originální stavbu i z obyčejného domu.

Často se využívají jako obklad pasivních domů, což svědčí o jejich vynikajících tepelných vlastnostech.

Dřevěné fasády jsou odvětrávané, takže představují bezpečné řešení pro zděné i dřevěné domy. Díky odvětrávání nehrozí domu ani při zvýšené vlhkosti prostředí plísně.

Jsou praktické a velmi trvanlivé. Stačí se podívat na skandinávské domy, které vydrží i stovky let a velmi příjemně se v nich bydlí.

Terasy

Terasa je pokračováním obytného prostoru domu. Pořízením terasy můžete i na nevelkém pozemku u malého domku vytvořit velmi vzdušný a příjemný prostor na posezení, grilování či rodinný oběd během teplých dní. Při stavbě terasy je důležité zvážit použitý materiál, velikost terasy vzhledem k velikosti domu, její orientaci a zasazení do celkového architektonického konceptu.

Od našich teras můžete očekávat trvanlivost, individualitu a komfort

Dřevěná podlaha teras je nenahraditelná jinými materiály– je velmi příjemná při chůzi, její barva, struktura a vůně je vždy jedinečná. Z terasových prken lze vytvořit u domu velmi různorodé prostory a nástavby, záleží na vkusu majitele domu. Navrhneme vám terasu z prvotřídního dřeva, která vám vydrží ještě dlouhá léta. Záleží také, v jak náročných povětrnostních podmínkách budete terasu využívat. Rádi vám doporučíme typ dřeva nejvhodnější pro vaše podmínky. Dřevěné exteriéry mohou časem získat lehkou patinu, takže vám poradíme, jak o vaši terasu správně pečovat, aby vám co nejdéle vydržela jako nová. Navrhneme a postavíme vám dřevěnou terasu tak, abyste získali vaše vlastní místo k relaxaci i zábavě. Chcete mít dobrý výhled? Je pro vás důležitější klid, nebo chcete mít přehled o tom, co se děje kolem? Budou si na vaší zahraděhrát děti nebo plánujete pořádání zahradních slavností? Rádi vám pomůžeme vybudovat terasu tak, aby zcela splnila vaše očekávání a plány.

Kalkulace projektu zdarma

Napište nám vaše představy o projektu a my vám zdarma vypracujeme kalkulaci.

Nebo nám rovnou zavolejte na telefon 602 588 286.